10 C
Skopje
19.10.2020 - 23:06

Ознака: Клиничката болница Штип

Филипче: Продолжуваме да инвестираме во човечкиот капитал

Министерот за здравство, Венко Филипче, и државниот секретар во ресорното министерство денеска беа во посета на Клиничката болница во Штип, каде одржаа работна средба...