10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 19:15

Ознака: Климент Колесников

Русиниот Колеников со три злата на ЕП во пливање

Младиот, 18-годишен Русин, Климент Колесников го освои и третиот златен медал на Европското првенство (ЕП) во пливање во Глазгов, Шкотска, во дисциплината 100 метри...