26.8 C
Skopje
17.9.2021 - 19:07

Ознака: климатска криза

Грета Тунберг: ЕУ само се преправа дека итно ја решава климатската...

Климатската активистка, Грета Тунберг, денеска ги обвини владите и институциите на ЕУ дека само се преправаат оти се справуваат со климатската криза како итно...

Тешко дека милијардерите од Давос ќе ја решат кризата што ја...

Водечките светски политичари и бизнис-елитата неделава беа на Светскиот економски форум во Давос, каде што разговараа за климатската криза. Грета Тунберг и принцот Чарлс...