-1.2 C
Skopje
16.1.2022 - 11:04

Ознака: Климатската

Климатската миграција и денуклеаризацијата меѓу најголемите предизвици

Весникот „Нова Македонија“ поради важноста на искажаното од говорницата на ООН продолжува да ги следи и да ги анализира клучните поенти од пораките на...

Климатската криза се одрази и врз мразот

Планетата Земја загуби 28 илјади милијарди тони мраз од површината од 1994 до 2017 година, со тоа што 60 отсто од стопениот мраз се...