3.3 C
Skopje
28.2.2020 - 16:51

Ознака: Клиентелизaм

Клиентелизмот и лажните вести го урнисаа новинарството

Првата работна недела по новогодишните и божиќните празници почна со лоши вести, со кои новинарството во сите балкански земји се претставува во лошо светло....