28.2 C
Skopje
25.6.2019 - 14:29

Ознака: кливленд

Леброн Џејмс не ја исклучува можноста да се врати во Кливленд

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Леброн Џејмс, не ја исклучува можноста третпат во кариерата да се врати во неговиот прв клуб Кливленд Кавалирс. Џејмс...

Леброн Џемс и Кливленд се пред елиминација

Бостон селтикс ја забележа втората победа над Кливленд кавалирс (107-94) во финалето на Источната конференција во НБА-лигата и покрај одличната игра на Леброн Џејмс,...

НБА: Победа на Кливленд над Индијана

Екипата на Кливленд ја совлада Индијана со 104:100 и изедначи на 2-2 во првото коло од НБА плејофот. Кавалрис ноќеска славеа на теренот на...