8.8 C
Skopje
19.10.2021 - 23:10

Ознака: клетва

Ставете маски и молчете: ковид-19 либерална демократска клетва

Пандемијата нѐ освести како државите ја злоупотребуваат кризата за да ја оправдаат поголемата државна цензура, ограничувајќи ја слободата на говорот. Кога не може да...

„Клетвата“ на Помпеја ги принудува посетителите да ги вратат украдените артефакти?

Една жена од Канада решила да врати пет артефакти кои во 2005 година ги земала од Помпеја, велејќи дека ѝ донеле несреќа, пренесува Си-ен-ен. Канаѓанката...

Чија клетва е толку силна?

Низа трагични настани ја запечатиле нивната судбина, како некој навистина да фрлил злобно проклетство врз нив. На овие луѓе ниту богатството, ниту моќта, ниту...

Трагичните несреќи го одржуваат верувањето во клетвата на Кенедиеви

Телото на Мејв Кенеди МекКин беше пронајдено попладнево, додека нејзиниот син Гидион се смета за починат откако двајцата исчезнаа во четвртокот кај Заливот Чесапик...

Фудбалска Европа почна да стравува од клетвата на Дрејк

Суеверието дека канадскиот рапер Дрејк им носи несреќа на спортистите кои на некој начин се поврзани со него, со кои е пријател, или носи...