12.8 C
Skopje
3.12.2021 - 10:45

Ознака: Клаудиу Насуј

Средба Бектеши-Насуј: Билатералната трговија помеѓу двете земји е со континуиран раст

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Букурешт, оствари работна средба со министерот за економија, претприемништво и туризам на Романија Клаудиу Насуј. Средбата се одржа...