15.8 C
Skopje
25.10.2021 - 17:50

Ознака: класика

Италија – Шпанија, следува нова фудбалска класика

Финалето на ЕП 2012 го доби Шпанија со 4-0, а Италија се реваншира во осминафиналето на ЕП 2016. Двете репрезентации имаат идентични фудбалски идеологии,...

Класика

Денес сè може да биде класика. Изречени дефиниции од вчера стануваат класика. Договори на политичари, некои потпишани, а некои сè уште не, се класика....

Оперската дива Инва Мула порача да се приближи класиката до младите

Врвен изведувачки артизам на солисти, префинети вокалитети и креативен сензибилитет донесе концертот на „Охридско лето“ на светски познатата оперска певица Инва Мула, сопранот Дешира...

Ливерпул – Рома романтика, Баерн – Реал кралска класика

Тоа се мешавина од дуели што треба да внесат свежа крв во ова елитно фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите, кое беше доста критикувано бидејќи...