24.3 C
Skopje
26.5.2019 - 13:41

Ознака: кк куманово

Шампионот МЗТ пресилен за Куманово

Во рамките на 8-то коло од кошаркарската Суперлига, кошаркарите на Куманово на гостински терен загубија од екипата на МЗТ Скопје со 92-57 (47-25 полувреме),...

Шампионот Работнички пресилен за Куманово

Во рамките на првото коло од плејофот кошаркарите на Куманово вечерва на домашен терен загубија екипата на Работнички со 57-75 (28-38), со што го доживеаја...

Куманово ја совлада Блокотехна и се доближи на чекор до пласман...

Во рамките на 21–то коло од првата кошаркарска лига кошаркарите на Куманово вечерва на домашен терен ја совладаа екипата на Блокотехна со 86:65 (47:29)...

Куманово загуби од МЗТ Скопје на домашен терен 

Во рамките на 19-то коло од Првата лига, кошаркарите на Куманово вечерва на домашен загубија од екипата на МЗТ Скопје со 72-76 (37-49), со...

Куманово останува во трката за плејофот

Кошаркарите на Куманово синоќа ја совладаа екипата на Пелистер со 87-75 (50-28) на домашен терен во рамките на 17–то коло од Првата лига, со што и...

Седма првенствена победа на КК Куманово

Во рамките на 14-то коло од домашното првенство во првата кошаркарска лига вечерва на домашен терен, кошаркарите на Куманово ја совладаа екипата на Охрид...

Во дербито на колото Куманово на домашен терен загуби од Работнички

Во рамките на 4-то коло од првата кошаркарска лига вечерва кошаркарите на Куманово како домаќини загубија од екипата на Работнички со 70:82 (42:39) со...

Втора првенствена победа на КК Куманово

Во рамките на 2 коло од првата кошаркарска лига кошаркарите на Куманово синоќа на домашен терен ја совладаа екипата на Гостивар со 75:63 (35:27)...

Куманово пред тежок предизвик во плејофот

Кошаркарите на Куманово денеска ќе се најдат пред вистински предизвик, во дуелот против најдобрата екипа во тековната сезона Работнички (19 часот), во рамките на...

Куманово му го нанесе првиот пораз на Работнички

Кошаркарите на Куманово му го нанесоа првиот пораз на Работнички сезонава, откако го совладаа со 83-82 во неизвесен натпревар од третото коло од Суперлигата. Иако...