Ознака: Кијану Ривс

Кијану Ривс не е осамен за време на снимањето на „Матрикс...

На фотографиите што се појавија во медиумите, се гледа дека неговата партнерка Александра Грант го придружува Кијану Ривс за време на престојот во Берлин,...

Кијану Ривс вторпат фатен во друштво на Александра Грант

Холивудскиот актер Кијану Ривс (55) беше снимен на вечера во Лос Анџелес со Александра Грант (46), но тоа не е првпат да биде „фатен“...

Кијану Ривс не знаел за огромната популарност која ја ужива

Се чини како обожавателите да не можат да одолеат на актерот Кијану Ривс, а како што изгледа, на него не може да одолее ни...

Кијану Ривс е ново заштитно лице на „Ив Сен Лоран“

Модната куќа „Ив Сен Лоран“ го избра холивудскиот актер Кијану Ривс за свое ново заштитно лице. Овој избор изненади многумина, а светските медиуми пишуваат...

Кијану Ривс е најголемиот холивудски добротвор

Кијану Ривс го нарекуваат и најголемиот добротвор на Холивуд. Овој шармантен глумец со години во тајност финансирал повеќе детски болници. Инаку, тој во јавноста...