12.8 C
Skopje
19.9.2021 - 7:39

Ознака: Кичево

Подземните води предизвикаа нови поплави во подрумите во Кичево

Проблемите со неповолната хидролошка состојба во земјава, проследена со континуирани врнежи од дожд и снег, предизвикаа поплавување на подрумските простории во многу одјекти во...

Запленети 91 килограм марихуана во Кичево, тројца приведени

МВР вчера во Кичево приведе три лица од Скопје и заплени 91 килограм марихуана. Против тројцата приведени и за уште три други лица, две...

Литературно читање за Светскиот ден на поезијата во градската библиотека во...

По повод Светскиот ден на поезијата, членовите на Литературниот клуб „Китка“ од Кичево, во градската библиотека читаа дела и секој автор имаше можност да...

Благодарници на крводарителите од Кичево за нивните јубилеи

Општинската организација на Црвениот крст Кичево, со мала свеченост денес го одбележа Денот на Црвениот крст на Македонија. На одбележувањето присутните најпрво ги поздрави...

Андреј Аврамоски прогласен за најдобар голман во Полска

Андреј Аврамоски (16) член на академијата на Металург од Кичево, беше прогласен за најдобар голман на неодамнешниот Меѓународен турнир во ракомет за млади, кој...

Етнографска изложба на влашка носија

Во уметничкиот салон од Центарот за култура во Кичево вечерва вторпат ќе биде отворена етнографска изложба на фотографии „Власите на Балканот и во Македонија“....