7 C
Skopje
22.2.2019 - 22:09

Ознака: Кичево

Автомобил и минибус се судрија на излезот од Гостивар кон Кичево

Во сообраќајната несреќа што се случи на излезот од Гостивар кон Кичево се судрија автомобил марка „фолксваген пасат“ и минибус. Според првичните информации повредени лица...

Без поголеми отсуства започна второто полугодие во Кичево

И покрај загадениот воздух и грипот што е присутен во овој дел од годината, сепак тоа не беше причина бројот на отсуствата на првиот...

Концерт во Кичево на Младинскиот камерен оркестар од Тетово

Во големата сала од Центарот за култура вечерва Младинскиот камерен оркестар од Тетово ќе одржи концерт со работен наслов „Бајка во една зимска вечер“...

Кичево деновиве како гасна комора

Аерозагадувањето во Кичево последните неколку дена бележи алармантни показатели. Има денови кога се мерат и по 670 микрограми ПМ 10 честички, што е  опасно...

Христијан Митрески го фати крстот во Кичево

Младиот 21 годишен Христијан Митрески го извади крстот од осветените води во базенот на поранешниот Дом на АРМ во Кичево. Најпрво во црковниот храм...

Најдобрата спортистка на Кичево сонува да учествува на Олимписките игри

ТАЛЕНТИ: Анастасија Мингоска (12), каратистка Иако има само 12 години, младата спортистка од Кичево Анастасија Мингоска, од многубројните натпревари дома и во странство, се враќа...

Големиот студ ја смрзна и градската река во Кичево

Екстремно ниските температури кои деновиве владеат во земјава, придонесоа по неколку потопли зими да смрзне и градската река во Кичево. Таа деновиве целосно е...

Уште 50 метри до пробивање и на вториот тунел под Пресека

По пробивањето на првата тунелска цевка под Пресека, на автопатот Кичево - Охрид, до целосното завршување на работата и пробивањето на вториот тунел, преостануваат...

Финишира чистењето на патиштата до селските населби во кичевско

Снегот кој со променлив интензитет во Кичевско врне полни 48 часа и чија височина моментално изнесува од 40-50 сантиметри, предизвика проблеми во тековното одвивање...

Високиот снег го отежнува одвивањето на сообраќајот во Кичевско-Бродскиот регион

Снегот кој во Кичевско-Бродскиот регион врне непрекинато повеќе од 36 часа, создава големи потешкотии во нормалното функционирање на населението и најмногу го отежнува одвивањето...