22 C
Skopje
23.9.2018 - 12:53

Ознака: Кичево

Кичевските рокенрол-ветерани како во најдобрите денови

Втората рокенрол-ретроспектива на кичевските музички легенди, во целост ги оправда очекувањата на многубројната публика, која викендов го наполни градскиот плоштад во Кичево. Како врвни професионалци,...

Одбележан Светскиот ден на првата помош во Кичево

Под мотото „Не ви е потребна лиценца за да спасите нечиј живот“, Општинската организација на Црвениот крст од Кичево, Светскиот ден на првата помош,...

Шести есенски панаѓур викендов во Кичево

Од денес до недела на платото кај железничката станица во Кичево, ќе се одржи шестиот есенски панаѓур на кој учествуваат трговци од целата земја. На...

Саниран покривот и оџаците на детската градинка во Кичево

Благодарение на несебичната помош на РЕК „Осломеј “, санирана е покривната конструкција на детската градинка Клон, која е дел од детската градинка „Олга Мицеска“,...

Рокенрол ретроспектива 2 викендов во Кичево

На летната сцена од Центарот за култура во Кичево, викендов ќе се одржи втората Рокенрол ретроспектива, со учество на кичевските рок- ветерани кои со...

Блокирана сметката на ОУ „К.Ј.Питу“- Кичево

Основното училиште ОУ „Кузман Јосифоски- Питу“- Кичево и оваа учебна година ја започна со блокирана сметка, без спортска сала и училишна ограда. Па така...

Вториот кружен натпревар Кичево 2- 2018, во знак на фаворитите

Денес на патеката во Кичево се одржа вториот натпревар од шампионатот во автомобилизам на кружни патеки Кичево 2-2018. На патеката се појавија 20 возачи...

Пороен дожд проследен со ветер го зафати Кичево и околината

Во раните попладневни часови Кичево и околината ги зафати невреме проследено со пороен дожд, засилен ветер од западен правец и грмежи. За неполн час, додека...

Се чисти коритото на реката Сушица

Со завршувањето на летото, градското комунално претпријатие од Кичево, пристапи кон чистење на коритото на градската река.Машините од вчера засилено работат и според нивните...

Сообраќајка на патот Гостивар-Кичево, сообраќајот се одвива отежнато

Сообраќајот на магистралниот патен правец Гостивар-Кичево кај селото Церово се одвива отежнато, а возилата се пропуштаат наизменично, заради  увидот  на сообраќајна незгода. Според СВР Тетово, утрово околу...