24.3 C
Skopje
26.5.2019 - 13:57

Ознака: Кичево

Немањето анестезиолог го остави Кичево без првороденче во новата година

Поради немање анестезиолог што би асистирал во првото годинешно породување во кичевската болница, среќната мајка мораше да отпатува за Охрид, каде што е извршено...

Жител од Гостиварско осомничен за саботното убиство во локал во Кичево

Надворешната канцеларија за криминалистички работи при полициската станица од Кичево, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Х.Ј.(47) од гостиварското село Ќафа. Осомничениот казненото...

Немањето на анестезиолог го остави Кичево без првороденче во Новата година

Поради немање на анестезиолог кој би асистирал во првото годинешно породување во кичевската болница, среќната мајка мораше да отпатува за Охрид, каде е извршено...

Прогласени најдобрите работници на „Синохидро“ за 2018 година

Со пригодна свеченост во работничката населба во село Извор, кинеската компанија „Синохидро“, главниот изведувач на работите на автопатот Кичево-Охрид  и годинава ги прогласи најдобрите работници ангажирани...

Прогласена најдобрата спортистка на Кичево за 2018

Младата и талентирана каратистка членка на карате клубот „Ускана“ од Кичево, Анастасија Мингоска е прогласена за најдобра спортистка на Кичево за 2018 година. Мингоска...

Со нож усмртен сопственик на кафеана во Кичево

По дојава од граѓанин во ППС Кичево, синоќа е пријавено дека во угостителскиот објект „Гурман“ на улица „Борис Кидрич“, е пронајден, прободен со нож,...

Средба на дијаспората од кичевско со градоначалникот Фатмир Дехари

Денес во еден локал во Кичево, градоначалникот Фатмир Дехари оствари средба со дијаспората од овој регион а се работи за граѓани кои претежно работат...

Новогодишен хепенинг на кичевските основци

Пред највеселата ноќ во годината, во ОУ „Кузман Јосифоски-Питу“ во Кичево, беше организиран новогодишен хепенинг, на кој по крајно прифатливи цени беа понудени изработки,...

Десет години од почетокот со работа на Правниот факултет во Кичево

Со мала свеченост денес беше одбележана десет годишнината од почетокот со работа на Правниот факултет Кичево. На ова одбележување беа присутни првите луѓе на...

Предновогодишен концерт во Кичево

Во големата сала на Центарот за култура во Кичево, денеска, со почеток во 19 часот, предновогодишен концерт ќе одржат хорот и оркестарот при ОСУ...