Ознака: кичево-охрид

Едно лице загина во сообраќајната несреќа на патот Кичево – Охрид

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа која што се случи попладнево на магистралниот пат Кичево – Охрид. Како што изјавија за...

Дел од автопатот Кичево-Охрид ќе биде отворен за сообраќај

Иако автопатот Кичево-Охрид целосно треба да биде завршен во средината на 2021 година, сепак патниците на овој патен правец ќе можат барем половина од...

Скопјанец со комбе излета од патот Кичево-Охрид

На магистралниот пат Кичево-Охрид, вчера во 8.30 часот товарно возило „Форд Транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(44) од Скопје, излетало од патот. Од...

Пробиен најдолгиот друмски тунел во Македонија

По четири и пол години пробиен е првиот од двата тунели под превојот Пресека на автопатот Кичево-Охрид, најдолгиот друмски тунел во земјава, со вкупна...

Уште 187 милиони евра за автопатот Кичево – Охрид

По стапувањето во сила на новиот анекс на договорот со кинески „Синохидро“, се очекува интензивна изградба на автопатот, што би значело тој да биде...

Поевтинува изградбата на автопатот Охрид-Кичево

Со третиот анекс на договорот за изградба на автопатската делница Охрид – Кичево, што е во завршна подготовка ќе бидат дефинитивно разрешени сите дилеми...

Не се знае колку дополнително ќе чини автопатот Кичево-Охрид

Сė уште не се знае колку дополнително ќе чини изградбата на автопатот Кичево - Охрид. Во моментот се преговара за дополнителните активности кои не...