Ознака: кичево-гостивар

Четири лица повредени во сообраќајка на магистралниот пат Кичево-Гостивар

Четири лица се повредени во сообраќајната незгода што вчера околу 14 часот се случи на магистралниот пат Кичево-Гостивар и во која учествувале две возила...

Седуммина повредени во судир на три возила на патот Кичево-Гостивар

Седум луѓе се повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на магистралниот пат Кичево – Гостивар, кај с.Зајас, помеѓу три возила. - Во...

Едно лице загина во тешка сообраќајка на патот Кичево-Гостивар

Во тешка сообраќајка што се случи на патот Кичево-Гостивар кај месноста Сатеска во близина на село Зајас, едно лице го загуби животот, а двајца...

Сообраќајка на магистралниот пат Кичево-Гостивар

Вчера околу 18 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај месноста „Сатеска“, се случила сообраќајна незгода во која учествуваа патничко моторно возило „Пасат“ со гостиварски...