Ознака: Кисела Вода

Гори стан во Кисела Вода

Огнени јазици целосно зафатија стан во зграда која се наоѓа кај салата „Расадник“ во Кисела Вода. Станот е на петтиот кат и во моментов е...

Исчистени неколку диви депонии во Аеродром и Кисела Вода

Екипите на ЈП „Комунална хигиена“, по налог на град Скопје, денеска спроведоа акција за расчистување диви депонии во населбата Горно Лисиче, на границата меѓу...

Без струја делови од Центар, Кисела Вода и Аеродром

Заради изведување технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија утре ќе бидат делови од општина Центар, а задутре делови од општините Кисела...

Општината Кисела Вода почна со пролетна дератизација

Општината Кисела Вода почнува со пролетната дератизација на јавните површини на својата територија и во согласност со планот ќе бидат опфатени 1.960 шахти. Од...

Делови од Карпош, Кисела Вода и неколку скопски села утре без...

Корисниците од улицата „2“ во село Инџиково, лоцирани во близината на објектот на Нино Маркет утре од 8.30 до 11 часот ќе останат без...

Пожар во стан во Кисела Вода

Во општина Кисела Вода синоќа избувнал пожар во стан на улицата „Христо Татарчев“ бр. 62 -3 -1. Станот прво бил ограбен, сѐ било претурено,...

Еко канал на општина Кисела Вода

Од денес, на интернет страницата на општина Кисела Вода, почнува да функционира еко канал. Истиот ќе понуди едукативни текстови поврзани со заштитата и унапредувањето...

Кисела Вода за децата во градинките обезбеди маски за заштита од...

Општина Кисела Вода за дечињата кои ги посетуваат објектите на двете јавни детски градинки што се под нејзина надлежност, обезбеди 2.500 маски што ќе...

Нов парк во Драчево, на местото од исчистената депонија

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски и градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денес извршија увид во градежните активности на локацијата во близина...

Општината Кисела Вода им подели 300 вреќи сол на училиштата и...

Општината Кисела Вода веднаш по првите снежни врнежи на улиците и тротоарите на повисоките населени места, за да им овозможи непречено движење на граѓаните,...