Ознака: Кисела Вода

Околу еден километар нова водоводна линија на ул. Ратко Митровиќ...

Инвестицискиот циклус за обнова и подобрување на водоводната и канализациската мрежа продолжува со дополнително поврзување на водоводната мрежа на дел од улицата Ратко Митровиќ...

Сопружници во Кисела Вода нападнати по сообраќајна несреќа

Сопружници во Кисела Вода биле нападнати по сообраќајна несреќа. Според информациите на МВР, вчера С.Б.(46) од Скопје пријавил дека околу 19 часот во Кисела Вода,...

Украден сеф од обложувачница во Кисела Вода

Синоќа, околу пет часот по полноќ, во полиција била пријавена кражба од обложувачница во скопската општина Кисела Вода. Според пријавеното, три лица го украле сефот...

Филипче најави поликлиника во Кисела Вода и нови амбуланти

Во општина Сарај во тек е изградба на поликлиника која ќе биде во склоп на Здравствeниот дом Скопје. Поликлиниката ќе биде организирана со поделба на...

Куќен притвор за дилер на ЛСД од Кисела Вода

Скопското основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување истрага против 23-годишник од Скопје за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични...

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода оти му побарал лична карта

Тинејџер нападнал полицаец во скопската населба Кисела Вода кога му побарале лична карта за легитимација. Кога одбил да покаже легитимација, тој почнал да се однесува...

Кисела Вода и следната година повторно ќе прави сѐ за подобар...

ИНТЕРВЈУ СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА, ФИЛИП ТЕМЕЛКОВСКИ Оваа година и покрај пандемијата, непречено работевме во интерес на граѓаните. Како и сите други институции...

Општина Кисела Вода го обновува паркот „Пушкин“

Општина Кисела Вода започна со активности за уредување на паркот „Пушкин“. Во паркот, кој е со површина од 1.148 квадратни метри, се поставува автоматски...

Кошаркарите на Ангели од Кисела Вода продолжуваат да редат победи

Кошаркарите на Ангели изминатиов викенд ја надиграа екипата на Феникс, на домашен терен во спортската сала „Независна Македонија“. На овој дерби натпревар за првото место...

Повик до граѓаните да учествуваат во креирањето на буџетот на општина...

Општина Кисела Вода информира дека граѓаните, со пополнување на анкетен лист објавен на веб-страницата на општината, ќе имаат можност да учествуваат во креирањето на...