Ознака: Кисела Вода

Се гради самоодржлив парк во Кисела Вода

На местото каде што имаше дива депонија, во населбата Припор, Општина Кисела Вода гради парк, кој се протега на површина од четири илјади квадратни...

Ќе се фрла богојавленскиот крст, општина Кисела Вода ги повика граѓаните...

Општина Кисела Вода упатува јавен повик до сите граѓани што се заинтересирани за учество во одбележување на празникот „Богојавление – Водици“. Од оваа година,...

Општина Кисела Вода донираше 350 хуманитарни оброци

Tриста и педесет хуманитарни оброци донираше денес градоначалникот на општина Кисела Вода за социјално загрозените лица. На бездомниците, на децата од улица, на лицата...

Кампања против користење пиротехнички средства во Кисела Вода

„Среќна и безбедна 2022 година во семејно и пријателско дружење“ е кампањата што ја започна Одделението за превенција при СВР-Скопје, во соработка со Општина...

Копале биткоини преку кражба на електрична енергија – приведени неколку лица...

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Кисела Вода, по добиена судска наредба, извршија претреси во дом и други простории на неколку локации во...

Казна за одговорните кои бесправо исекле дрво во општина Кисела Вода

Инспекторатот на Град Скопје, денеска на општина Кисела Вода и одговорното лице им изрече максимална казна во висина од 1.800 евра поради бесправно исечено...

Општина Кисела Вода ќе го собира кабестиот отпад

Општина Кисела Вода преку секторот за месна самоуправа и социјална заштита и понатаму ја продолжува практиката за собирање на кабест отпад по урбани и...

Разбојник со нож ограбил обложувалница во Кисела Вода

Полицијата приведе 26-годишен скопјанец со иницијали Н.С. кој пред два месеци со закана со нож извршил разбојништво над вработен во спортска обложувалница на подрачјето...

Дератизација во Кисела Вода

Општина Кисела Вода неодамна започна со спроведувањето на летната дератизација на територија на општината. Како што информираат општинските власти, во шахтите се врши дератизација за...

Реконструирана фекална канализација во општина Кисела Вода

ЈП Водовод и канализација – Скопје континуирано работи на одржување, подобрување и обнова на водоводната и канализационата мрежа во градот Скопје, со цел задоволување...