Ознака: Кисела Вода

Делови од Кисела Вода и Центар утре без струја

Од 8.30 до 13 часот утре без снабдување со струја ќе бидат дел од корисниците од улиците „Јустинијан Први“, „Славка Динкова“, „Гандиева“, „Андреја Петковиќ“ и...

Дел од Кисела Вода и Долно Свиларе утре без струја

Корисниците од дел од улицата „Христо Татарчев“ во општина Кисела Вода утре од 8.30 до 11.30 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од...

Казнети жители на Кисела Вода за прекршување на Законот за јавна...

Овластениот комунален инспектор и овластените комунални редари на општина Кисела Вода во текот на последниот квартал од годинава изрекле 10 парични казни во висина...

Жители на Кисела Вода бараат дислокација на Центарот за зависници

Жители од Кисела Вода денеска се собраа на протест барајќи дислоцирање на Центарот за зависници. Тие велат дека стравуваат за нивната безбедност и безбедноста...

Опожарени две возила во гаража во Кисела Вода

Две патнички возила се опожарени во пожар што ноќеска се случил на улицата „Димо Хаџи -Димов“ бр. 123 во скопската населба Кисела Вода. Пожарот избувнал...

Со есенска акција се чистат смет и кабаст отпад во Кисела...

Општината Кисела Вода реализира голема есенска акција за чистење. Комунални работници екипирано работеа на целосно расчистување на сметот во урбаните заедници Бирарија и Цветан...

Се бришат починати лица од избирачкиот список

Педесет и девет лица од општините Кисела Вода, Студеничани, Сопиште и Зелениково ќе бидат избришани од избирачкиот список. Според информациите од подрачната канцеларија на...

Помош за граѓаните на Кисела Вода при евентуални високи температури

Возило на Црвен крст ќе патролира низ најфреквентните улици во општина Кисела Вода во деновите кога температурата на воздухот ќе биде над 35 степени,...

Парковите во Кисела Вода добиja 2.000 цветни садници

Општината Кисела Вода од вчера доби нови цветни аранжмани од видовите импатија, колеус и петунија, и со тоа се разубавија многу катчиња. Цвеќиња беа засадени...

Се садат цвеќиња во парковите во Кисела Вода

Општина Кисела Вода почна акција за садење цвеќиња во парковите на својата територија. Од вчера во повеќе месни заедници во парковите се засадени околу...