11.8 C
Skopje
18.10.2020 - 21:29

Ознака: Кисела Вода

Јанчева и Темелковски во Драчево пуштија во употреба едукативна инсталација

Во населбата Драчево, во паркот „Бранители“, градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски и претседателите на Советите на Градот Скопје и на Општината, Љубица...

Општина Кисела Вода собра над 60 тони кабаст отпад од 326...

Општина Кисела Вода од 15 септември, од почетокот на активностите за собирање стар мебел и електронски уреди, досега од 326 домаќинства собра над 60...

ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ и проектот „Ритам на мирот“ потпишаа меморандум за...

ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ и проектот „Ритам на мирот“, поддржан од амбасадата на Соединетите Американски Држави вчера потпишаа меморандум за соработка. Во следните 12 седмици, училиштето...

Делови од Кисела Вода утре ќе останат без вода

Од ЈП „Водовод и канализација“ добиено е известување дека на ден 09.10.2020 година (петок) поради поврзување на нов водоводен приклучок од Ф – 200...

Општина Кисела Вода ќе врши дезинфекција на јавните површини

Оваа седмица, општина Кисела Вода на својата територија ќе стартува со активности за спречување на ширењето на вирусот ковид-19. Во петок, тим од обучени работници...

Продолжува акцијата за собирање кабаст отпад

КИСЕЛА ВОДА Продолжува акцијата за собирање кабаст отпад, стар мебел и електронски уреди на територијата на Општина Кисела Вода, која започна кон средината на претходниот...

Нова водоводна мрежа во должина од 470 метри во Кисела Вода

Генералниот директор на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Душко Весковски, во текот на минатата недела спроведе увид на оперативните активности за реализација на...

Општина Кисела вода им благодари на наставниците за квалитетното образование

Општина Кисела Вода им го честита Светскиот ден на наставниците, и им заблагодарува за сите досегашни залагања за изградба на воспитани и образовани личности....

Битиќи ги претстави новите економски мерки пред бизнис заедницата од Кисела...

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, заменикот на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи,...

Општина Кисела Вода направи нов парк за домашни миленици

Општина Кисела Вода пред влезот на отворениот пливачки базен во Расадник, направи нов парк за миленици. Паркот се простира на површина од околу 420 м2,...