13.8 C
Skopje
20.9.2021 - 3:39

Ознака: Кисела Вода

Општина Кисела Вода ќе го собира кабестиот отпад

Општина Кисела Вода преку секторот за месна самоуправа и социјална заштита и понатаму ја продолжува практиката за собирање на кабест отпад по урбани и...

Разбојник со нож ограбил обложувалница во Кисела Вода

Полицијата приведе 26-годишен скопјанец со иницијали Н.С. кој пред два месеци со закана со нож извршил разбојништво над вработен во спортска обложувалница на подрачјето...

Дератизација во Кисела Вода

Општина Кисела Вода неодамна започна со спроведувањето на летната дератизација на територија на општината. Како што информираат општинските власти, во шахтите се врши дератизација за...

Реконструирана фекална канализација во општина Кисела Вода

ЈП Водовод и канализација – Скопје континуирано работи на одржување, подобрување и обнова на водоводната и канализационата мрежа во градот Скопје, со цел задоволување...

Околу еден километар нова водоводна линија на ул. Ратко Митровиќ...

Инвестицискиот циклус за обнова и подобрување на водоводната и канализациската мрежа продолжува со дополнително поврзување на водоводната мрежа на дел од улицата Ратко Митровиќ...

Сопружници во Кисела Вода нападнати по сообраќајна несреќа

Сопружници во Кисела Вода биле нападнати по сообраќајна несреќа. Според информациите на МВР, вчера С.Б.(46) од Скопје пријавил дека околу 19 часот во Кисела Вода,...

Украден сеф од обложувачница во Кисела Вода

Синоќа, околу пет часот по полноќ, во полиција била пријавена кражба од обложувачница во скопската општина Кисела Вода. Според пријавеното, три лица го украле сефот...

Филипче најави поликлиника во Кисела Вода и нови амбуланти

Во општина Сарај во тек е изградба на поликлиника која ќе биде во склоп на Здравствeниот дом Скопје. Поликлиниката ќе биде организирана со поделба на...

Куќен притвор за дилер на ЛСД од Кисела Вода

Скопското основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување истрага против 23-годишник од Скопје за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични...

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода оти му побарал лична карта

Тинејџер нападнал полицаец во скопската населба Кисела Вода кога му побарале лична карта за легитимација. Кога одбил да покаже легитимација, тој почнал да се однесува...