23.7 C
Skopje
17.7.2019 - 11:23

Ознака: кирк даглас

Кирк Даглас, Софија Лорен и Сидни Поатје се живите легенди на...

Американскиот филмски институт објави список на легенди од златното време на Холивуд. Во списокот со 50 најславни имиња, живи се само три актерски легенди:...

Кирк Даглас фотографиран со правнукaта

Холивудската ѕвезда Камерон Даглас го сликаше својот 101-годишен дедо, легендарниот актер Кирк Даглас, со најмладиот член од семејството Даглас - осуммесечната правнука Луа Изи...