10.8 C
Skopje
27.10.2021 - 14:13

Ознака: кирил лазаров

Србите со убедлива победа против Македонија

Македонија загуби со високи 33:23 во вториот тест-меч против Србија во Ниш, каде што селекторот Кирил Лазаров им даде шанса на сите ракометари кои...

Б-репрезентацијата почнува подготовки за првиот тест

РАКОМЕТ Селекторот Лазаров повика млади ракометари што настапуваат во домашното првенство за мечевите со селекцијата на Србија во Ниш викендов Селекторот и капитен Кирил Лазаров денеска...

Проверени имиња на списокот на Лазаров за двомечот со Данска

Новиот селектор на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, го објави списокот на играчи за претстојниот двомеч против светскиот првак Данска, во рамки на...

Лазаров ќе има четворица помошници во репрезентацијата, Миркуловски со двојна улога

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари со репрезентацијата на Данска, за пласман...

„Македонија под мое водство ќе игра брз и модерен ракомет“

Пред нас е голема одговорност и се надевам на долгорочна и успешна соработка. Нѐ чекаат битки на кои треба да одговориме соодветно и квалитетно....

Кирил Лазаров нов селектор на ракометната репрезентација

Легендарниот македонски ракометар, Кирил Лазаров, е нов селектор на машката репрезентација. На вчерашната седница на Управниот одбор на Ракометната федерација донесена е одлука Лазаров...

Лазаров Велики

ИХФ го одбележа подвигот на капитенот на Македонија Капитенот Кирил Лазаров стигна до импресивната бројка од 500 гола во македонскиот дрес на големите натпреварувања, 22...

Лазаров оствари уште еден неверојатен подвиг

Капитенот Кирил Лазаров влезе во историјата со подвигот остварен во синоќешниот пораз на Македонија од Шведска (20-32) на ракометниот Мундијал во Египет. Тој стана...

Карабатиќ ракометар на деценијата, Лазаров е најдобриот десен бек

Според гласовите, најдобрата постава на деценијата ја сочинуваат тројца Французи, двајца Шпанци и по еден Македонец, Германец и Данец ИЗБОР НА „ПЛАНЕТ ХЕНДБАЛ“ Францускиот репрезентативец Никола...

Манасков: Со Лазаров би биле добар тандем

Ракометот порано и сега е многу различен. Единствено нешто што ги спојува ракометот од сега и порано се добрите бекови. Не може да се...