12.8 C
Skopje
25.7.2021 - 6:03

Ознака: Кирил Алексенко

Алексенко е осмиот можен предизвикувач на Карлсен

Рускиот велемајстор (ВМ) Кирил Алексенко (22) е осмиот учесник на Турнирот на кандидатите за 2020 година за предизвикувачи на светскиот првак Норвежанецот Магнус Карлсен....

Познати се седум можни предизвикувачи на Карлсен

Осмиот учесник на Турнирот на кандидати, кој со вајлд-карта ќе настапи во Екатеринбург, најверојатно ќе биде Русинот Кирил Алексенко Рускиот шаховски велемајстор (ВМ) Јан Непомнијашчи...