8.8 C
Skopje
24.9.2021 - 12:11

Ознака: кинеска амбасадорка

Заев на средба со кинеската амбасадорка

Претседателот на Владата, Зоран Заев, оствари средба со Јин Лисјен, амбасадорка на Народна Република Кина, која го завршува својот мандат во земјава. На пријателската...