Ознака: ким џонг-ун

Ким Џонг-ун и мистеријата на зелениот воз

Пристигнувањето на одреден зелен воз во Пекинг, вчера ги засили шпекулациите за можна посета на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун на Кина, што би била...