Ознака: ким џонг-ун

Балканот и Македонија најзаразени од пандемијата со медиумски лажги

Деновиве и Европската комисија најави дека планира да преземе конкретни чекори за законски да се обиде да го адресира проблемот на лажните вести. Сепак,...

Трамп: Уверен сум дека Ким Џонг-ун ќе го почитува договореното

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изрази увереност дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ќе го почитува тоа што тие двајцата го договорија минатиот месец на...

Москва смета дека средбата меѓу Трамп и Ким е позитивен настан

Средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур е позитивен настан, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. -...

Трамп: Верувам дека ќе постигнеме напредок на средбата со Ким

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска во телефонски разговор со неговиот јужнокорејски колега Мун Џе-ин изрази оптимизам дека на неговата утрешна средба со севернокорејскиот лидер...

Самитот Трамп – Ким, почеток на долг процес на отворен дијалог

На историски самит во Сингапур утре треба да се состанат американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во обид да постигнат...

Средба на американски и севернокорејски претставници во Сингапур

Претставници на делегацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се сретнаа утрово во Сингапур со севернокорејски официјални лица, соопшти Белата куќа. Американскиот амбасадор во Филипини и...

Островот на Самитот Трамп-Ким крие мрачна историја

Островот Сентоса во Сингапур, на кој во вторник треба да се сретнат американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, денес важи за...

Трамп: Се е подготвено за средбата со Ким Џонг-ун

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска соопшти дека „се е подготвено" за средбата со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, планирана за 12 јуни во Сингапур. -...

Можна е средба на Путин со Ким Џонг – ун во...

Рускиот претседател Владимир Путин можеби ќе се сретне со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во септември во Владивосток, на рускиот Далечен Исток, јавија руски медиуми...

Трамп го очекува писмото од Ким Џонг-ун

Преговорите со Северна Кореја во Њујорк беа многу позитивни, изјави денеска американскиот претседател Доналд Трамп и додаде дека делегацијата од Пјонгјанг утре ќе го...