29.6 C
Skopje
22.7.2019 - 18:50

Ознака: Ким Јонг-ун

Русија нуди помош за излез од нуклеарниот ќор-сокак

Рускиот претседател Владимир Путин и лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун, порачаа дека ќе изградат посилни врски меѓу двете земји на својот прв самит...

Судбината на севернокорејските дипломати зависи од успехот на Ким во Русија?

Лидерот на Северна Кореја Ким Јонг-ун, наводно, наредил егзекуција на четири министри за надворешни работи по неуспехот на средбата во Ханои со претседателот на...

Скриениот симболизам ги обедини Ким Јонг-ун, Наполеон и Барак Обама

Држењето на лидерот Ким Јонг-ун по неговото пристигнување во Владивосток, Русија поттикна повеќе теории на заговор кои го поврзуваат со тајното движење на масоните...

Прва средба Путин – Ким Јонг-ун во Владивосток

Денеска е средбата меѓу рускиот претседател, Владимир Путин, и севернокорејскиот лидер, Ким Јонг-ун. Аналитичарите ја споредувааат средбата со онаа меѓу Ким и американскиот претседател,...

Необичниот стајлинг на Ким Јонг-ун ја изненади светската јавност

Лидерот на Северна Кореја Ким Јонг-ун денес пристигна во Владивосток, во пресрет на средбата со претседателот на Русија Владимир Путин. Со црн шешир и...

Кои се четирите барања на Ким Јонг-ун за Путин?

Блумберг Автори: Џон Херсковиц и Олга Танас Ким Јонг-ун веќе пристигна во Владивосток со неговиот блиндиран воз, а целта на неговата посета е да побара помош...

Какви ќе бидат последиците од самитот помеѓу Путин и Ким?

Со разговорите со Путин, Ким дополнително ќе ја зајакне својата позиција во идните преговори со американскиот претседател Доналд Трамп. Од друга страна, пак, тие...

Ким Јонг-ун традиционално пречекан со леб

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун со блиндиран воз пристигна во Русија, каде утре во Владивосток ќе се сретне со рускиот претедател Владимир Путин. За неговото пристигнување...

Какво оружје тестираше Северна Кореја?

САД не веруваат дека Северна Кореја успешно лансирала нова целосно оперативна ракета, откако Пјонгчанг пред неколку дена тврдеше дека спровеле „тестирање на ново тактичко...

Северна Кореја повторно тестира нуклеарни проектили

Најновиот развој на настаните следува по неодамнешните американско-јужнокорејски воени маневри. Целта на севернокорејски лидер Ким Јонг-ун би можела да биде предупредување до Белата куќа...