Ознака: Ким Јонг-ун

Кинески тим составен од делегати и здравствени експерти ја посетија Северна...

Кина испрати делегација придружена од здравствени експерти во посета на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун поради настанатата ситуација околу операцијата и неговата здравствена состојба, пренесува...

Трамп не им верува на информациите на Си-ен-ен за Ким Јонг-ун

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека е веројатно се погрешни извештаите во медиумите дека лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун е сериозно болен. Трамп...

Светските сили веќе прават планови во случај на смрт на Ким...

Гласините за влошената здравствена состојба на Ким Јонг-ун ги наведоа САД и Кина да пристапат кон правење на планови во случај на смрт на...

Необичниот случај на Ким Јонг-ун потсетува на лажната смрт на неговиот...

Гласини дека севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун доживеал клиничка смрт и е во кома по операцискиот зафат ги преплавија социјалните медиуми. Дали Ким се наоѓа...

Подемот на сестрата на Ким Јонг-ун ја истакнува како негов можен...

Ким Јо-јонг стана најважната фигура во севернокорејскиот режим по нејзиниот брат Ким Јонг-ун, пишува „Гардијан“. Откако ја претставуваше Северна Кореја на Зимските олимписки игри...

Светот со внимание ги следи гласините за влошеното здравје на Ким...

Лидерот на Северна Кореја Ким Јонг-ун, наводно е во лоша здравствена состојба по операција на срцето, според информациите на тајните служби кои САД ги...

Ким Јонг-ун не жали пари за омилените руски расни коњи

Северна Кореја потрошила речиси 600.000 долари на купување на коњи од Русија во последните десет години, пренесува „Њузвик“. Според податоците на „Ројтерс“, Северна Кореја...

„Божиќниот подарок“ на Ким Јонг-ун ги држи Американците во неизвесност

Автор: Џоби Ворик Вашингтон пост Пред Северна Кореја да лансира својата прва интерконтинентална балистичка ракета (ИКБМ) во 2017 година, научниците го тестираа најновиот ракетен мотор со...

Ким Јонг-ун ја зајакнува војската

Севернокорејскиот лидер Ким Jонг-ун одржа состанок со највисоките воени претставници посветен на подигнување на воената готовност на земјата, пренесе новинската агенција КЦНА. Како што пренесува...

Ким Јонг-ун го прошири нуклеарниот арсенал под закрилата на мирот

Ким Јонг-ун е зафатен со проширување на нуклеарниот арсенал, правејќи го посмртоносен и способен да ги погоди Јужна Кореја, Јапонија, како и американските сили...