Ознака: Ким Јонг-ун

Ким Јонг-ун се крие од коронавирусот?

Ким Јонг-ун не е болен и можеби само се изолира од пандемијата на коронавирусот, сметаат некои јужнокорејски и американски официјални претставници во најновите обиди...

Враќањето на несудениот владетел: Од прогон до полагање право на севернокорејскиот...

Ким Пјонг-ил (65) беше сметан за наследник на „тронот“ уште од самото настанување на Северна Кореја. А сега, кога здравствената состојба на неговиот внук...

Три можни сценарија за исчезнувањето на Ким Јонг-ун

Поминаа две недели откако севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун последен пат беше забележан во јавноста. Оттогаш, Пјонгјанг молчи за неговата состојба, а шпекулациите се проширија...

Светските лидери загадочни околу сознанијата за Ким Јонг-ун

Јапонскиот премиер, Шинѕо Абе, изјави дека е запознаен со извештаите за здравјето на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун и внимателно ги следи случувањата. Абе го...

Како Ким Јонг-ун ги држи западните шпиони во мрак

Набргу откако Рејчел Ли ќе се разбуди насабајле, таа го вклучува компјутерот и почнува да пребарува по севернокорејските весници, телевизиските емитувања, академски списанија и...

Писмата на Ким Јонг-ун не ги стивнуваат гласините за неговото здравје

Ким Јонг-ун испратил писмо со благодарност до градежните работници кои се ангажирани на туристичката локација Вонсан-Калма, според севернокорејскиот дневен весник „Рондонг шинмун“. – Чесниот врховен...

Ким Jонг-ун е жив и здрав, тврди советник на јужнокорејскиот претседател

Советникот за надворешна политика на јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин, Чунг Ин-мун, изјавил дека севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун е жив и здрав и дека од...

Рамнотежата на моќта и Северна Кореја не зависат од прашањето на...

Важно е да се разбере дека без разлика кој е на власт во Пјонгјанг, рамнотежата на моќта останува стабилна - САД имаат значително поголема...

Состојбата на Ким Јонг-ун останува мистерија по тишината во Пјонгјанг

Пјонгјанг не се огласува по шпекулациите за влошената здравствена состојба на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун. Дел од светските медиуми објавија дека Ким е во...

Возот на Ким Јонг-ун забележан во летувалиште во Северна Кореја

Специјален воз, кој веројатно му припаѓа на лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун, е забележан оваа недела во одморалиште во земјата, покажуваат сателитските снимки...