Ознака: Ким Јонг-ун

„Нуклеарните маски“ со Ким јонг-ун ја вознемирија Јужна Кореја

Јужнокорејска компанија за козметика предизвика контроверзи со маски за лице на кои е претставен ликот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун, по што бројни продавници...

„Кучињата на мирот“ на Ким Јонг-ун ја постигнаа целта

Јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин ги претстави кученцата од леглото на кучката Гоми, која претставуваше „мировен подарок“ од севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун, пренесува Би-би-си. Ким Јонг-ун...

Ким Јонг-ун не ја интересира нелојалната севернокорејска младина?

Младите Севернокорејци не чувствуваат верност кон Ким Јонг-ун и се индиферентни кон политиката, според сведочењето на Ох Чонг-сонг (25) од Северна Кореја, кој беше ранет...

Овековечената насмевка ја зацврстува моќта на Ким Јонг-ун

Северна Кореја го претстави веројатно првиот официјален портрет на Ким Јонг-ун, означувајќи нова фаза во негувањето на култот на личноста на нејзиниот лидер, пишува...

Кога Ким Јонг-ун се заканува, ги полни џебовите на неговите имитатори

Ким Јонг-ун постојано е актуелен во медиумите, почнувајќи од нуклеарните закани, па до средбите со американскиот претседател Доналд Трамп и мировните преговори, а секое...

Новиот луксузен „Ролс ројс“ на Ким Јонг-ун е шлаканица за Трамп

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун има нов автомобил, црн „Ролс ројс“ во кој пристигна на состанокот со американскиот државен секретар Мајк Помпео, викендов, пренесува „Си...

Срцата ги заменија заканите во „инстаграм-дипломатијата“ на Ким Јонг-ун

Прегратки, насмевки и знаци кои покажуваат единство го одбележаа тридневниот самит помеѓу севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун и јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин во Северна Кореја,...

Трамп планира втор самит со Ким

Белата куќа планира втор самит меѓу Доналд Трамп и Ким Јонг-ун откако севернокорејскиот лидер испратил „многу позитивно“ писмо во кое побарал нова средба со...

Ким подготвен да се сретне со Путин

Претседавачот со рускиот Совет на федерацијата (Горниот дом на Парламентот) Валентина Матвиенко, изјави дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун примил писмо од рускиот претседател Владимир...

Јас сум дел од отпорот против Трамп

„Њујорк тајмс“ објави колумна од анонимен автор, кој тврди дека е дел од отпорот во администрацијата на Трамп што се обидува да ги „спречи...