3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 22:23

Ознака: ким кардашијан

Ким Кардашијан влезе во клубот на милијардери

Ким Кардашијан ја додаде титулата милијардер во својата биографија.  која започна деловна кариера со козметика и долна облека надвор од ријалити-шоуто „Дружење со семејството...

Ким и Канје ќе делат богатство од 2,2 милијарди долари

Се поставува прашањето како Ким Кардашијан и Канје Вест ќе го делат заедничкото богатство од 2,2 милијарди долари откако таа поднесе барање за развод...

Канје Вест и Ким Кардашијан се разведуваат

Светските медиуми вчера објавија дека 40-годишната Ким Кардашијан поднела барање за развод од 43-годишниот рапер Канје Вест, по скоро седум години брак. За Ким се...

Канје Вест ѝ се извини на Ким Кардашијан по средбата со...

Канје Вест ѝ се заблагодарува на својата сопруга Ким Кардашијан со зборовите „секогаш беше покрај мене“, за нешто помалку од една недела откако тврдеше...

Бракот на Канје Вест и Ким Кардашиjан на крстопат?

Коментарите на Канје Вест за време на неговиот митинг во текот на предизборната кампања за претседател во Јужна Каролина, имаат штетен ефект врз неговиот...

Заштитните маски на Ким Кардашијан Вест предизвикаа контроверзии

Немедицинските маски на ѕвездата на реалното шоу, лансирани на пазарот преку нејзината компанија за долна облека, покажуваат дека едвај видлива станува линијата меѓу модата...

Кардашијан и Ратајковски ги диктираат бикини-трендовите

Ким Кардашијан Вест, иако колку што има обожаватели има и луѓе што не можат да ја поднесат, има многу големо влијание на жените, особено...

Трамп ѝ ја исполни желбата на Кардашијан

По средбата со Ким Кардашијан во Белата куќа, Доналд Трамп ја помилува жената за која старлетата се залагала. Ѕвездата од реалните шоуа се сретна со...

Судбината на Алис Мари Џонсон ја одведе Ким Кардашијан до Трамп

По повеќенеделни преговори со претставниците од Белата куќа, Ким Кардашијан денеска го посети Доналд Трамп во овалниот кабинет, со барањето за ослободување на 63-годишната...