-8 C
Skopje
16.1.2019 - 7:34

Ознака: Кими Раиконен

Раиконен незадоволен од однесувањето на навивачите на Ферари

Возачот на Ферари Кими Раиконен изјави дека не го разбира однесувањето на навивачите кои, по завршувањето на трката за Големата награда на Италија, го...