11.9 C
Skopje
19.4.2019 - 13:00

Ознака: Кими Раиконен

Раиконен: Лесно се адаптирав во „Алфа Ромео“

Пилотот на Алфа Ромео, Кими Раиконен прокоментира за медиумите како се одвива неговата адаптацијата во новиот тим по неговото доаѓање од Ферари. – Ова е...

Неславен почеток на тестирањето за Формула 1 тимот на „Алфа Ромео“

Денес на патеката во Каталонија беше претставен новиот болид на повратникот во Формула 1 натпреварувањето „Алфа Ромео“. Во престојната сезона, со болидите на италијанскиот...

Раиконен незадоволен од однесувањето на навивачите на Ферари

Возачот на Ферари Кими Раиконен изјави дека не го разбира однесувањето на навивачите кои, по завршувањето на трката за Големата награда на Италија, го...