23.8 C
Skopje
27.7.2021 - 4:41

Ознака: килограми

Пресечен меѓународен транспорт на дрога, пронајдени 100 килограми хашиш

Во текот на завчерашниот ден, Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во заедничка акција со...