12.5 C
Skopje
18.11.2019 - 8:14

Ознака: киднапирање

Отворањето на гробниците не ја реши 36-годишната мистерија за Емануела Орланди

Ватикан денес нареди да се отворат две гробници со цел да се открие дали телото на исчезнатата Емануела Орланди е закопано во една од...

Ватикан отвора две гробници во обидот да разреши 36-годишна мистерија

Ватикан нареди да се отворат и пребараат два гроба во обид да се разреши случајот на мистериозното исчезнување на тинејџерката Емануела Орланди пред 36...

Се кршат копја околу спасувањето на „отпишаната“ заробеничка на ИД

Медицинската сестра од Нов Зеланд, која пред повеќе од пет години беше киднапирана во Сирија, се претпоставува дека сè уште е жива, соопшти Меѓународниот...

Џихадистите беа подготвени да ме убијат, но ми даваа играчки и...

Германската новинарка Јанина Финдајсен првпат јавно зборуваше за околностите под кои самоиницијативно отпатува во воена зона кога беше во седмиот месец на бременост, односно...

Полицијата демантира дека имало обид за киднапирање дете во Куманово

Кумановската полиција ги демантира информациите за грабнување на дете во централното градско подрачје во Куманово, кои се шират по социјалните мрежи и апелираше до...

Лажни информации за киднапирање деца во Гевгелија

По барање на градоначалникот Сашо Поцков, СВР Струмица издаде соопштение со кое преку надворешната канцеларија за криминалистички работи во Гевгелија го известува населението дека...

Руската полиција уапси пијан човек кој киднапирал авион

Руската полиција уапси пијан човек кој им се заканувал на членовите на екипажот на патнички авион што летал од сибирскиот град Сургут кон Москва,...

Киднапирана сопругата на еден од најбогатите Норвежани

Норвешката полиција соопшти денеска дека сопругата на милионерот Том Хаген е киднапирана и дека нејзините грабнувачи побарале откуп во висина од девет милиони евра. Главниот...

Приведени двајца гостиварци под сомнеж дека киднапирале роднина

Двајца гостиварци се приведени и задржани во полициска станица под сомнеж дека противправно лишиле од слобода нивна роднина. Според СВР Тетово, гостиварката Џ.С (30) синоќа...

Боко харам киднапирала 18 девојчиња во Нигер

Регионалниот официјален претставник на Нигер, Ламидо Хароуна Мумуни изјави дека терористичката група Боко харам киднапирала 18 девојчиња од две села. Тој истакна дека припадниците на...