9.8 C
Skopje
24.10.2021 - 4:55

Ознака: киднапиран

Кинез киднапиран како дете, по 32 години си ги пронајде биолошките...

Кинез, кој бил киднапиран кога имал 2 години, 32 години подоцна со помош на полицијата ги пронајде своите биолошки родители. Мао Јин во 1988 година...

Спасениот функционер ги отвори очите на светот за киднапирањата во Авганистан

Висок функционер на авганистанската влада се здоби со засолниште од страна на Велика Британија, откако беше киднапиран и измачуван од талибанците, пренесува „Гардијан“. Докторот Мохамед...

Грчки бизнисмен киднапиран пред неговиот дом

Грчки бизнисмен рано изутринава бил киднапиран пред неговиот дом во Пиреја, јави дописничката на МИА од Атина. Како што информираа грчките медиуми, бизнисменот го киднапирале...

Филмот за киднапираниот македонски премиер на редовен репертоар

Куриозитет е тоа што премиерата на филмот коинцидира со неодамнешното исчезнување на поранешниот премиер Никола Груевски, односно неговото бегство од издржување на затворската казна...

Новинарот Стефан Цветковиќ тврди дека бил киднапиран, имал контакти со лица...

Весникот „Вечерње новости“ од свои разузнавачки извори денеска пишува дека „исчезнатиот па пронајден“ новинар Стефан Цветковиќ, во полицијата тврдел дека бил киднапиран од непознати...