Ознака: киднапер

Киднаперот на автобусот во Љубљана починал во полициска станица

Неименуван 48-годишен маж од Крањ, кој синоќа киднапираше автобус во Љубљана по приведувањето починал во полициската станица и покрај обидите за реанимација. Словенечката полиција соопшти...

Едно лице убиено при обид за грабнување автобус во Љубљана

Едно лице е убиено во автобус од градскиот превоз на Љубљана, откако се заканил дека ќе го киднапира возилото и ќе го убие возачот. Љубљанско...

Киднаперот во Париз е уапсен, заложниците се ослободени

Францускиот министер за внатрешни работи, Жерар Колон на Твитер објави дека киднаперот во Париз е уапсен, а заложниците се ослободени. Колон ова го објави околу...