13.8 C
Skopje
18.10.2021 - 23:16

Ознака: кибер закани

Манчевски: За кибер-безбедност да се инвестира во опремување и јакнење на...

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, кој учествува на глобалната конференција за кибер-безбедност во Лондон, на панелот посветен на националниот и регионалниот прогрес...

САД започнаа кибер-кампања насочена против руски тајни агенти

САД започнаа кибер-кампања насочена против руски тајни агенти, во обид да се спречат дезинформации во пресрет на изборите закажани за 6 ноември, пишува весникот „Њујорк...

САД загрижени поради кибер закани од повеќе земји пред изборите

Директорот на американската национална разузнавачка служба Ден Коутс изјави дека е загрижен поради кибер закани од повеќе земји пред претстојните избори во САД, но...