1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 19:44

Ознака: Кејт Мидлтон

Женски труп пронајден во езерце покрај домот на принцот Вилијам и...

Минатата недела бил пронајден женски труп во езерце покрај палатата Кесингтон во Лондон, домот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, војводата и војвотката од...

Кејт Мидлтон и Меган Маркл поминале безбедносна обука пред да станат...

За да се приклучат на кралското семејство Меган Маркл и Кејт Мидлтон морале да поминат многу интензивна обука за безбедност, пренесува „Мари Клер“. Влезот во...

Меган Маркл била незадоволна како „принцеза број два“

Меган Маркл била „многу чувствителена“ поради фактот дека е „принцеза број два“ истакнува Том Квин за „Дејли Мејл“. Квин е автор на новата книга...

Кејт и принцот Вилијам со виртуелна посета на училиште

Кејт и принцот Вилијам спроведоа виртуелна посета на училиште среде криза со коронавирус, пишува „Експрес“. Војводата и војвотката од Кембриџ разговараа преку видео-повик со...

Накитот внесе раздор во кралското семејство?

Кралицата Елизабета Втора, наводно, не ѝ дозволувала на Меган Маркл да го носи нејзиниот накит, додека на Кејт Мидлтон тоа ѝ го дозволила, пишува...

Се разгорува инстаграм-војната помеѓу војводските двојки од Кембриџ и Сасекс

Кејт и Вилијам ја сменија својата стратегија во инстаграм-војната со Хари и Меган за придобивање на обожаватели на платформата за споделување фотографии, пишуваат светските...

Каква порака испраќаат војводата и војвотката од Кембриџ без маска и...

Сите се прашуваат каква порака сакаат да испратат војвотката и војводата од Кембриџ кои не носеле маски и ракавици при посетата на информативен центар...

Меган Маркл ја саботира Кејт Мидлтон?

Напролет, принцот Хари и Меган Маркл повеќе нема да можат да ја користат титулата „кралско височество“ и го изгубија правото на користење јавни средства. Со...

Кејт Мидлтон роди машко дете

Кејт Мидлтон роди машко дете во приватниот оддел на болницата Сент Мери во лондонски Педингтон, каде што порано ги роди принцот Џорџ и принцезата...

Кејт Мидлтон се пораѓа по трет пат, пред болницата редица луѓе

Сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон, денеска е пренесена во една приватна болница во Лондон каде ќе се породи, соопшти...