Ознака: Кејт Мери Брнз

Ковачевски: Мојот принцип е нула толеранција за корупцијата

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, заедно со секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ, денеска се сретна со амбасадорката на САД, Кејт Мери...

Османи и Брнз потпишаа Договор за безбедносни мерки за заштита на...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и амбасадорката на Соединетите Американски Држави во Скопје, Кејт Мери Брнз, денеска, го потпишаа Договорот меѓу Владата на...

Американската амбасадорка Брнз правеше ајвар

Американската амбасадорка во земјава, Кејт Мери Брнз направи ајвар. – Во Северна Македонија ако е есен, време е за aјвар! Го сакаме и правиме ајвар...

Османи на брифинг со Брнз за следните активности поврзани со европската...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска оствари средба со американската амбасадорка, Кејт Мери Брнз. Како што информираат од МНР, соговорниците ги оцениле билатералните односи...

САД се разочарани бидејќи Македонија не ги почна преговорите за членство...

Ние навистина сме разочарани од фактот што Република Северна Македонија не ги почна пристапните преговори за членство во Европската Унија, истакна американската амбасадорка во...

САД се разочарани бидејќи не беше усвоена преговарачката рамка за Македонија

Американската амбасадорка Кејт Мери Брнз на Скопскиот економски форум Остануваме разочарани што земјите членки на Европската Унија не успеаја да ја усвојат преговарачката рамка за...

Царовска со Брнз: САД и натаму активно ќе поддржуваат реформи во...

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, денеска имаше прв работен состанок со американската амбасадорка Кејт Мери Брнз и со претставници од УСАИД. Како што...

Спасовски-Брнз: Завршните чинови за членство во НАТО и одлуката за преговори...

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, ја прими амбасадорката на САД во нашата земја, Кејт Мери Брнз, која на средбата ги пренесе честитките на нејзината...

САД донираа материјално-техничка опрема за македонската полиција

Денеска, во Центарот за обука во Идризово од страна на амбасадорката на САД во Македонија, Кејт Мери Брнз, официјално на заменик-министерот за внатрешни работи,...