20.8 C
Skopje
30.7.2021 - 3:02

Ознака: кејт мари брнз

Спомен-обележја во чест на американско училиште и болница од Првата светска...

Американската амбасадорка во Македонија, Кејт Мари Брнз, заедно со градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, денеска посетија неколку локации во градот, при што беа откриени...

Брнз на средба со Мицкоски: Важните приоритети треба да бидат прифатени...

Американската амбасадорка, Кејт Мари Брнз, попладнево остварила средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за да го брифира за извршната наредба на претседателот, Џо...

Фатмир Бесими ја претстави реформската агенда

Министерот за финансии Фатмир Бесими оствари средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Мари Брнз, која беше придружувана од директорот на УСАИД во...

Брнз: Разочарани сме од бугарското вето кое носи ризици

САД веруваат дека Македонија покажала оти е подготвена за нејзина прва меѓувладина конференција и се надеваат дека тоа ќе може да се случи што...

Филипче-Брнз: САД е наш стратешки партнер во јакнење на здравствениот систем

Министерот за здравство, Венко Филипче, оствари работна средба со амбасадорката на САД во Република Македонија, Кејт Мари Брнз, на која и се заблагодари за...

Брнз: Сега сме НАТО-сојузници, соработката ќе се унапреди

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, се сретна со амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз, и повторно беше реафирмирана потребата за натамошна...

Брнз: Земјата има постигнато значаен напредок за кус период

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска во неговиот кабинет, ја прими амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз, со нејзини соработници. - На средбата, претседателот Џафери...

Филипче: САД потврдија дека се најсериозен стратешки партнер и во здравствениот...

Министерот за здравство, Венко Филипче, и амбасадорката на САД во Македонија, Кејт Мари Брнз, вчера беа во посета на Институтот за јавно здравје. Поводот...

Десковска се сретна со амбасадорката Брнз

Министерката за правда, Рената Дескоска се сретна со новоименуваната амбасадорка на САД во Република Македонија, Кејт Мари Брнз. Министерката Дескоска ѝ посака добредојде и успешен...

Заев на прва средба со новоименуваната амбасадорка на САД во земјава

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска ја прими во посета новоименуваната амбасадорка на САД во земјава, Кејт Мари Брнз. Тој ѝ посака добредојде и...