13.8 C
Skopje
21.9.2021 - 7:49

Ознака: Кејт Брнз

Брнз до Заев: Со прифаќањето на Авганистанците покажавте како постапува земја...

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз, која на почетокот на средбата го изразила своето, како и сочувството на...

Маричиќ – Брнз: Силна поддршка за реформите во судството

Министерот за правда Бојан Маричиќ се сретна со амбасадорката на САД, Кејт Брнз, со која дискутираа за модалитетите за соработка во рамки на неодамна...

Николовски-Брнз: Актите на Бајден се охрабрувачки пораки за стабилен и просперитетен...

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба со амбасадорката...

Заев – Брнз: Извршната наредба на Бајден ги штити САД, Македонија...

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната наредба издадена...

Американската амбасадорка на македонски го честиташе Велигден

Американската амбасадорка во Македонија, Кејт Брнз, упати честитка на македонски по повод Велигден, посакувајќи здравје, среќа и љубов за сите. https://twitter.com/USAmbNMacedonia/status/1388735003048046596

Амбасадорката Брнз ги пофали последните акции на МВР

Министерот Оливер Спасовски денеска оствари работна средба со американската амбасадорка, Кејт Мари Брнз, на која се разговарало за последните акции на МВР и тековната...

Американската амбасадорка до Села и Гаши: Бидете конструктивна опозиција

Американската амбасадорка во земјата, Кејт Брнз разговарала со лидерите на Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши. На својот профил на...

Средба Заев-Брнз, во фокус планот за борба против корупција

Премиерот Зоран Заев вчера имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави во нашата земја, Кејт Брнз. На средбата се разговарало за неодамна усвоениот владин...

САД и понатаму ќе се борат за Македонија да ги почне...

Ние сме многу разочарани што Бугарија одлучи да го блокира почетокот на преговорите, но како позитивен знак го гледаме тоа што Северна Македонија и...

Заев – Брнз: Решавањето на билатералните прашања треба да остане надвор...

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, на која се разговараше за актуелните процеси поврзани со евроинтеграциите...