11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 11:54

Ознака: кејд канингем

Кејд Канингем е прв избор на НБА-драфтот

Кејд Канингем е прв избор на драфтот во кошаркарската НБА-лига. Студентот на универзитетот Оклахома стејт кариерата ќе ја продолжи во Детроит пистонс. Канингем има...