31.8 C
Skopje
27.7.2021 - 21:35

Ознака: Кешловски

Филмската серија „Декалог“на Кешловски во Кинотека

Следните десет вечери во Кинотеката на Македонија ќе му бидат посветени на полскиот режисер Кшиштоф Кешловски и неговата филмска серија „Декалог“ реализирана во 1988...