Ознака: Кентаки

(Видео) Вонредна состојба во Кентаки по серијата торнада, бројот на жртви...

Американскиот претседател Џозеф Бајден прогласи вонредна состојба во Кентаки откако најмалку 70 лица загинаа во сојузната држава како последица на торнадото, според новите информации. Бајден...

(Видео) Силно торнадо го погоди Кентаки

Најмалку 50 луѓе загинаа откако разорно торнадо ја погоди американската сојузна држава Кентаки, изјави гувернерот, Енди Бешер. Веројатно ќе имаме повеќе од 50 мртви, изјави...