14 C
Skopje
25.9.2018 - 1:34

Ознака: Кенеди

Човекот со црн чадор може да ја реши мистеријата за убиството...

Иако денот кога е убиен американскиот претседател Џон Кенеди бил ведар и сончев, сепак во близина на местото на настанот бил забалежан маж со...