13 C
Skopje
17.2.2019 - 17:37

Ознака: Келн

Уапсено едно вооружено лице во Келн

Едно вооружено лице е уапсено денеска по престрелка во зграда во близина на главната железничка станица во германскиот град Келн, соопшти локалната полиција. Засега нема...

Во ЛШ ќе играат само најдобрите 16 тима од Европа

Извршната комисија на Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги дефинира најавените промени во европските купови, кои ќе почнат со сезоната 2020/2021. Во машката Лига на...

Германско обвинителство: Киднаперот во Келн имал исламистички мотиви

Германското Јавно обвинителство денеска соопшти дека постојат докази оти Сириецот, кој во понеделникот киднапираше жена на главната железничка станица во Келн, имал радикални исламистички...

Заврши заложничката криза во Келн

Германската полиција го уапси мажот, кој киднапираше жена на главната железничка станица во Келн. - Полицајците влегоа во аптеката, каде киднаперот ја држеше - изјави...

Заложничка драма во Келн, се слушаат истрели

Заложничка драма е во тек на главната железничка станица во Келн, а според некои информации се слушаат и истрели. Околу 12:45 часот полицијата добила дојава...

Ричардсон го упати најсилниот шут

На завршниот фајнафор-турнир во Келн, првпат беше лансирана паметната топка на брендот „Селект“, која во внатрешноста има чипови, кои читаат различни параметри и комплетираат...

Вардар поразен во неизвесната реприза на ланското финале

Ракометарите на Вардар го загубија мечот за третото место во Лигата на шампионите, на фајналфор-турнирот во Келн, против ПСЖ со 28-29. Дуелот беше реприза...

Вардар со јасна цел – вторпат да се победи во ЛШ

Оваа генерација на Вардар освои сѐ што можеше да се освои, но сега сакаме уште еден успех за крај. Повторно да го освоиме пехарот...

Фајналфорот во Келн ќе се игра со умна топка

Таа, пред сѐ, ќе ја зголеми атрактивноста на оваа игра за публиката во салите и за оние покрај малите екрани Претстојниот ракометен фајналфор во Лигата...

Француски предизвик за вардарци

Актуелниот европски ракометен шампион Вардар, денеска напладне во Келн ќе го дознае полуфиналниот ривал во годинашната Лига на шампионите (ЛШ). Едно е сигурно, тоа...