-1.2 C
Skopje
16.1.2022 - 10:58

Ознака: Кеи Комуро

Јапонската принцеза Мако се омажи и ја загуби титулата

Јапонската принцеза Мако денеска се омажи за својот избраник Кеи Комуро, кој нема благородничко потекло, пренесоа светските агенции. Така, принцезата Мако ќе ја изгуби титулата...