32.3 C
Skopje
21.7.2019 - 19:32

Ознака: кедира

Кедира го продолжи договорот со Јувентус до 2021 година

Германскиот фудбалер Сами Кедира го продолжи договорот со Јувентус до 2021 година, објави италијанскиот шампион на својата веб страница. Играчот од средниот ред, кој пристигна...