Ознака: Квентин Тарантино

Талентот на Тарантино јасно присутен во „Си беше еднаш во Холивуд“

Доколку сте расположени за еден нетипично лежерен тарантиновски филм, тогаш неговиот деветти и, како што тој самиот љуби да посочи, негов претпоследен филм, „Си...

„Беше еднаш во…Холивуд“ е најочекуваниот филм ова лето

Тарантино во своето најново филмско остварување ги собра најдобрите глумци на генерацијата, па освен Ди Каприо, Бред Пит и Маргот Роби, ќе ги видиме и Ал...

„Тор: Рагнарок“ е омилен марвелов филм на Тарантино

Квентин Тарантино е луд за седмата уметност. Се чини дека има изгледано сѐ што е досега снимено, и не се плаши да го сподели...

Пит и Ди Каприо посакуваат уште една нова соработка

Најновиот филм на Квентин Тарантино „Беше еднаш во Холивуд“ премиерно е прикажан на Канскиот филмски фестивал. Леонардо ди Каприо, Бред Пит и Маргот Роби...

Квентин Тарантино се ожени со 20 години помлада манекенка

Американскиот режисер Квентин Тарантино деновиве во Лос Анџелес се венча со израелската пејачка и манекенка Даниела Пик (35). Двојката се запознала во 2009 година,...

„Убиј го Бил“ најдобар филм на сите времиња

Култниот филм на Квентин Тарантино „Убиј го Бил“ слави 15-ти роденден. Приказната за невестата што се буди од кома, откако е застрелана од Бил...

Тарантино и Финчер избраа ист глумец за улогата на Чарлс Менсон

Дејмон Херимен ќе го игра Чарлс Менсон и во филмот на Квентин Тарантино „Беше еднаш во Холивуд“ и во новата сезона на серијата „Ловци...

Тарантино: Мојот нов филм ќе биде насилен и мрачен

Оскаровецот Квентин Тарантино ја разгоре фантазијата на присутните на отворањето на конференцијата на „Синема Кон“, која неодамна се одржа во Лас Вегас, со изјавата...