13.8 C
Skopje
14.6.2021 - 23:18

Ознака: квалификациско коло

Денеска двоен расплет на патот кон ЕП 2020

По последното квалификациско коло вечерва ќе бидат познати 20 учесници на ЕП 2020, како и 16-те репрезентации што ќе играат за уште четири места...

Македонија го визира шестото учество на ЕП

За перфектна завршница и обезбедување на првата позиција во групата која носи поволна позиција во ждрепката за ЕП, недостига уште победа во последниот дуел...